Menghai Gongting Shu Puerh 2017
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
5
Opis
aromat - słoneczne południe na wsi :)
smak - aksamitny, intensywny, dobrze wywarzona goryczka i słodycz, w których są odcieni orzechów, wina czerwonego, beczki
Na początek garść informacji o nazwie tej herbaty. Wielbicieli herbat Pu-erh zobaczą tu dobrze znane im słowa:
- Menghai - w dużym uproszczeniu nazwa geograficzna jednego z regionów prowincji Junnan, która jest nieodłączną częścią historii i teraźniejszości herbat typu Shu Puerh.
- Gongting - słowo, które również często pojawia się w nazwach Shu, tłumaczy się jako "pałacowy" lub "cesarski". Historycznie herbata z takim członem w nazwie była przeznaczona dla cesarza, obecnie ten wyraz w nazwie wskazuje na to, że do produkcji tej herbaty były użyte młode listki i pąki.
Niestety Menghai i Gongting w nazwie nie zawsze przekładają się na jakość herbaty. W Menghai produkują bardzo dużo herbaty, która oczywiście różni się i jakościowo i cenowo. Młode listki i pąki, są uważane za najlepszy surowiec do produkcji Shu, jednak są gongtingi i gongtingi.
Tym bardziej cieszy nas fakt, że herbata, opis której teraz czytasz jest bardzo dobrym przykładem Shu Puerh z Menghai i ma w sobie wszystkie cechy Gongting - mocny, ale miękki i gładki napar jest klarowny, wyróżnia się bogatym i dobrze zbalansowanym smakiem. Słoneczne południe na wsi - tak opisaliśmy aromat, w którym mieszają się zapachy nagrzanych desek starej stodoły, mokrej ziemi pod niedawno podlewanymi kwiatami, nagrzanego pola i tego wszystkiego co możno poczuć, kiedy w słoneczne południe zamknąć oczy i wsłuchać się w zapachy starej wsi. - Przepraszamy za lirykę, chyba tak podziałał ten Puerh na naszą wyobraźnię :)
Te ciastka Menghai Gongting Shu Puerh były wyprodukowane w 2017 roku. Można kupić tę herbatę na wagę lub całe ciastko. Jeżeli zaczynacie przygodę z Shu i chcecie najpierw spróbować to 10-15 gramów tego Shu będą dobrym przykładem miękkiego wysokojakośiowego Puerha, jeżeli chcecie zrobić prezent znajomemu wielbicielu Shu, to to ciastko napewno go nie rozczaruje. A może to będzie prezent dla samej/samego siebie? :)
Dobrej Herbaty!
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.